پی آر پی

پی آر پی

پلاسمای غنی از پلاکت (prp) بالغ بر ۲۰ سال است که در موارد فراوانی از زمینه های جراحی ، بهبود پیوند استخوان ،تسریع در بهبود زخم و کاهش خطر عفونت مورد  استفاده قرار میگیرد . آرنج تنیس بازان ،صدمات تاندون آشیل ،خار پاشنه ، پارگی رتاتور مچ ،استئوآرتریت ،زخم های مزمن اندام های تحتانی (زخم های ناشی از دیابت و فشار خون) و درد ناحیه گردن همگی با هدف بازسازی بافت های پیوندی تخریب شده ،بهبود یافته اند.

این روش درمانی در بیماری های اسکلتی-عضلانی در سال ۲۰۰۸ تائیدیه FDA و در سال ۲۰۱۰ با تلاش های آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا (AAOS) تحت پوشش بیمه ای ایلات متحده آمریکا با کد(T0232)  قرار گرفت.

نکته بسیار حائز اهمیت در استفاده از این تکنیک ،کنترل کیفی محصول نهایی است . در مورد کنترل کیفی تکنیک PRP  بخشنامه FDA  به شماره CITE 21CFR640.25 صادر شده است که نکات ریز اما بسیار مهمی را خاطر نشان ساخته است.

کیت رویاژن بر اساس روش تولید Assembling و با استفاده از مواد اولیه تولید شده  توسط برندهای معتبر جهانی Grainer , Trima , BD تهیه گردیده و در نهایت به افتخار دریافت گواهینامه بین المللی ISO 13485 ، تائیدیه تزریقی بودن کیت از انستیتو پاستور ایران و مجوز رسمی تولید از وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی  نائل آمده است.

هدف ما این است که با بهره گیری از تجارب محققین و پژوهشگران گروه علمی رویاژن و با برگزاری کارگاه های تخصصی PRP ناگفته هایی همچون موارد زیر را با حضور شما بررسی نماییم .

تئوری سلول های بنیادی و تکنیک PRPPlatelet-Rich-Plasma-(PRP)-Picture
استرس های آسیب رسان به پلاکت
ضریب تغلیظ و پروتکل تزریق
الزامات تهیه PRP استاندارد
روش های نوین PRP
فعال کننده های پلاکتی و انواع کاربرد
ملاحظات تکنیکی قبل و بعد از تزریق
اندیکاسیون ها و کنترااندیکاسیون ها
شرایط یک کیت مناسب
امید است با همراهی شما همکار محترم بتوانیم دانش استفاده از تکنیک PRP را ارتقاء بخشیم.