کویتیشن

کویتیشن

دستگاه کویتیشن از امواج اولتراسوند فرکانس پائین برای از بین بردن بافت چربی بصورت غیر تهاجمی استفاده می کند. این امواج مشابه امواج سونوگرافی می باشد بطوریکه این دو دستگاه از نظر شباهت در انجام کار و بی دردی و بی خطری بودن امواج تا حد زیادی شبیه یکدیگر می باشد، بطوریکه فرد در طی انجام کار با این تکنولوژی هیچگونه احساس ناخوشایندی ندارد.
این دستگاه روی بافت های چربی که به نظر می رسد علی رغم رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی روند نیز تاثیر به سزایی دارد.
امواج اولتراسوند باعث تخریب دیواره سلول های چربی و در نهایت شکسته شدن بافت چربی می شود. در این حالت چربی به فرم تری گلیسرید وارد مایع میان بافتی می شود و در آنجا از طریق متابولیزم آنزیمی و گلیسرول و اسید های چرب آزاد تبدیل می شود. گلیسرول که قابل حل شدن در آب است توسط بدن به عنوان منبع انرژی مصرف می شود و اسیدهای چرب آزاد نیز از طریق کبد دفع می گردند.
درمان با کویتیشن چگونه است:
به دلیل غیر تهاجمی بودن درمان، هیچ نیازی به بیهوشی و یا آمادگی های پیش از درمان نمی باشد. درمان بدون درد و عوارض جانبی است. حین درمان بیمار گرمای ملایمی را در ناحیه تحت درمان حسن خواهد کرد. در کنار درمان با کویتیشن، استفاده از رژیم غذایی ملایم، نوشیدن آب به میزان زیاد و انجام فعالیتهای وروزش جهت گرفتن نتایج بهتر و ماندگارتر به بیمار توصیه می گردد. بسته به اندازه و ضخامت ناحیه تحت درمان هر جلسه درمانی با دستگاه کویتیشن ممکن است 20 الی 40 دقیقه طول بکشد.
درمان های ثانویه:
پس از کویتیشن، از درمان های ثانویه جهت افزایش در ناژ لنفاوی و جریان خون و کمک به دفع چربی استفاده خواهد شد. درمان ثانویه می تواند شامل استفاده از دستگاه RF، ماساژ بدن با دستگاه Presso Therapy و یا استفاده از Electrostimulation و یا ترکیبی از آنها باشد. کلیه درمان های ثانویه نیز بصورت غیر تهاجمی و بدون درد می باشند.
در چه مواردی نباید از کویتیشن استفاده شود:
-    افراد مبتلا به ضایعات عروقی
-    افراد مبتلا به بیماری قلبی
-    استفاده کنندگان پیس میکر
-    افراد مبتلا به ترومبوزیس
-    افرادی که پروتزهای فلزی بزرگ دارند.
-    حاملگی
-    بیماران دیابتی