هدف بلند مدت تناسب اندام چیست

هدف بلند مدت تناسب اندام چیست

هدف بلند مدت در تناسب اندام، به شما انگیزه می‌دهد، الهام بخشتان خواهد بود، به تمرینات تناسب اندامتان معنی خواهد بخشید و استراتژی و مسیری برای شما فراهم خواهد آورد تا با پیگیری آن به اهدافتان برسید

چه هدف بلند مدتتان برای تناسب اندام ، کاهش وزن باشد چه بهبود عملکرد در ورزش حرفه‌ای‌تان، بهرحال تعیین هدف بلند مدت در زمینه تناسب اندام ، برای شما یک نقطه‌ی پایان خواهد ساخت و نقشه‌ی مسیری برایتان طرح ریزی خواهد کرد تا بدانید چطور به هدفتان برسید.

اهداف بلند مدت تناسب اندام چیست؟

معمولا اهداف بلند مدت ۲ ماه یا بیشتر زمان نیاز دارند تا تکمیل شوند.

تعیین اهداف برای تناسب اندام ، هم مسیر را مشخص خواهد کرد و هم مقصد را. استفان کاوی، نویسنده‌ی «۷ عادتی که آدم‌ها را موفق می‌کند» پیشنهاد می‌کند که: «در ذهنتان، با پایان راه شروع کنید.» این کار کمک می‌کند مراحلی که نیاز دارید تا به هدف بزرگتان برسید، برایتان روشن شود.

اهدافتان را برای تناسب اندام بنویسید؛ این کار به شما کمک می‌کند مشخص کنید که دقیقا می‌خواهید به چه برسید، همچنین دائم هدفتان را به شما یاداوری کرده و به شما انگیزه می‌دهد. کاهش مقدار مشخصی وزن در دو هفته، با تناسب اندام شاید شدنی باشد، اما اگر شش تا هشت هفته برای خود زمان در نظر بگیرید شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

هدف بلند مدت تناسب اندام ، یعنی جایی که دیگر تصمیم دارید تلاشتان را به اتمام برسانید. بنابراین برای رسیدن به تناسب اندام دلخواهتان، باید مرحله به مرحله در مسیر حرکت کنید و جای پایتان را محکم کنید.

هنگامی که هدف بلند مدت تناسب اندام خود را تعیین کردید، به اهداف میانه‌ای تناسب اندام فکر کنید که شما را به سمت هدف بلند مدتان پیش میرانند.

مثلا اگر هدف بلند مدت تناسب اندام شما این است که یک ماراتون را بتوانید بدوید، اهداف میانه‌ی شما این خواهد بود که روی اینکه این هفته چند کیلومتر می‌خواهید بدوید تمرکز کنید و برای برنامه‌ی ماه آینده‌تان برای تناسب اندام نیز وقت بگذارید و برنامه‌ریزی کنید.