هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی چیست؟
    هایفوتراپی موثرترین و مدرن ترین تکنیک لیفت صورت به روش غیر جراحی است که مکانیزم عملکردش با امواج صوتری (اولتراسوند) دقیقاً مثر دستگاه سونوگرافی معمولی میباشد. بنابر این کاملاً ایمن و بی ضرر می باشد (یعنی هایفو هیچ نوع اشعه ای ندارد) و فقط در یک جلسه کوتاه مدت (حدوداً 45 دقیقه ای) بدون هیچ نوع درد غیر قابل تحمل بطور رضایت بخشی باعث کشیدن (لیفت) صورت می شود. کاملاً بدون عارضه می باشد و هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل استفاده است. 
    با توجه به اینکه درمان هایفوتراپی را می توان در سه عمق مختلف بر روی پوست استفاده کرد. (5/1 میلیمتر، 3 میلیمتر و 5/4 میلیمتر)، این روش توانایی لازم برای نفوذ به نواحی عمیق پوست برای درمان را دارد و این موضوع در حالی است که در گذشته انجام این کار فقط از طریق روش جراحی لیفت صورت و لیفت گردن امکان پذیر بود.
نتایج:
-    ایجاد پوست سفت تر و مناسب تر در ناحیه پیشانی، چشم ها و اطراف دهان
-    کاهش چین و چروک پوست صورت و گردن
-    لیفت پوست
-    آهسته شدن فرآیند و کاهش علائم ناشی از افزایش سن بر صورت و گردن
-    لیفت و سفت شدن گونه ها
-    بهبود قابلیت ارتجاع پذیری پوست و بهبود ظاهر پوست
-    بهبود وضعیت ظاهری خط فک
-    اصلاح غبغبپبهبود افتادگی های زیر چانه

متقاضی مناسب:
    هایفو تراپی محدودیت سنی ندارد اما معمولاً متقاضی هایفوتراپی باید در بازه سنی 30 تا 65 سالگی و پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط پوست صورت یا گردن ناراضی باشد. متقاضیانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می توانند با تکرار 2 یا 3 باره درمان از مزایای هایفو بهره مند شوند، هر چند نتایج به اندازه گروه اول چشمگیر نخواهد بود.
ماندگاری نتایج:
    محکم و کشیده شدن پوست حاصل از هایفوتراپی ماندگاری یک تا دو ساله دارد. اما متاسفانه روند پیر شدن پوست با گذشت زمان اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل درمان های سالانه به منظور مقابله با نشانه های پیری توصیه می شود.
سوالات رایج در خصوص هایفوتراپی : قسمت اول:
مدت زمان هر جلسه چقدر است؟
    بسته به ناحیه ای که هایفوتراپی انجام می شود بین 20 تا 45 دقیقه می باشد.
آیا هایفوتراپی برای پوست تیره هم قابل انجام است؟
    بله. خوشبختانه هر تیپ پوستی می تواند از روش هایفو استفاده کند. (برخلاف لیزر)
متقاضیان کشیدن پوست به روش هایفوتراپی به چند جلسه هایفو نیاز دارند؟
    فقط یک جلسه برای افرادی که شلی و افتادگی خفیف تا متوسط دارند، کافیست. ولی اگر فردی تمایل دارد که به دلیل شلی بیشتر هایفوتراپی را تکرار کند. می تواند بعد از 6 ماه یک جلسه دیگر هایفوتراپی انجام دهد.
آیا پس از هایفوتراپی واقعاً هیچ عوارضی بروز نمی کند؟
    عملاً بجز مختصری قرمزی که طی چند ساعت از بین می رود، اتفاق دیگری نمی افتد. در بعضی موارد ممکن است پوست ناحیه به لمس حساس شود که آن هم یکی دو روزه خوب می شود.
چه کسانی نمی توانند از این روش استفاده کنند؟
-    خانمهای باردار
-    داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان
-    وجود پروتز فلزی یا استنت قلبی
-    بیماران صرعی
چه تغییراتی را پس از انجام هایفو مشاهده می کنیم؟
    با انجام یک جلسه هایفو کشیده شدن ابروها، گونه ها، خط فک مشاهده می شود. عمق خط خنده کاهش می یابد، افتادگی گوشه لبها کمتر می شود، خطوط پنجه کلاغی دور چشم صاف تر می شوند. همچنین شلی گردن و غبغب تا حدودی اصلاح می شود.

سوالات رایج در خصوص هایفوتراپی: قسمت دوم:
ماندگاری اثر هایفو چقدر است؟
    بسته به میزان شلی و نوع رژیم غذایی، سن، ژنتیک و ... لیفت ناشی از هایفو حدود یک تا دو سال باقی می ماند. افرادی که تمایل دارند نتیجه ماندگارتر داشته باشند می توانند هر 1 الی 2 سال یک بار این روش را تکرار کنند تا همیشه جوان بمانند.
آیا روش هایفوتراپی هیچ خطری ندارد؟
    اولتراسوند از 50 سال قبل تا کنون در حیطه پزشکی کاربرد داشته است. تکنولوژی هایفو با سونوگرافی یکی است اما تنظیمات و نیز تاثیرات این دو با هم متفاوت است، لذا از ایمن بودن این روش مطمئن باشید
چه کسانی کاندید مناسبی برای هایفو هستند؟
    افرادی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهره مند شوند. اصولاً شلی و افتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند، می توانند از روش های ترکیبی مثل آر اف فراکشنال و هایفو استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری به دست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند و نگران شدن شدن صورت و گردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند.
اثرات هایفوتراپی چه زمانی ظاهر می شود؟
    معمولاً بیمار در همان لحظه انجام هایفو کشیده تر شدن پوست را احساس می کنند ولی نتایج اصلی بعد از 2 ماه شروع می شود و روند بهبودی طی 6 ماه آینده ادامه می یابد و فرد شاهد اثرات بیشتری در زمینه سفت شدن و لیفت شدن صورت و گردن خواهد بود.